کشور آلمان از جمله پیشرفته ترین و به روز ترین کشورهای دنیا در عرصه های گوناگون به شمار می رود. امروزه دانشگاه های این کشور توانسته اند جزء بهترین دانشگاه های گیتی پیمان بگیرند، که یکی از بهترین آنها دانشگاه کلن آلمان می باشد، این دانشگاه 128 دوره کارشناسی و 138 دوره کارشناسی ارشد را در شش دانشکده خود ارائه می کند.

 

درباره دانشگاه کلن آلمان


جهت تحصیل در آلمان دانشگاه کلن (UOC) در سال 1388 راه اندازی شده است و یکی از باستانی ترین دانشگاه های اروپاست. دانشگاه کلن در شهر کلن آلمان در نزدیکی رودخانه راین واقع شده است. دانشگاه کلن شامل شش دانشکده است که مجموع مفصل ای از برنامه های تحصیلی (BA و MA) را ارائه میدهد. دانشکده های دانشگاه کلن دربرگیرنده دانشکده مدیریت، دانشگاه اقتصاد و علوم اجتماعی، دانشگاه حقوق، دانشکده پزشکی، دانشکده هنر و علوم انسانی، دانشکده ریاضی و علوم طبیعی است.

 

از فارغ التحصیلان سرشناس این دانشگاه میتوان سرپرست جمهور فدرال آلمان، شماری از قضات دادگاه های اروپا و دارنده چهار جایزه نوبل که در وسط آنها میتوان پیتر گیربرگ فیزیکدان را اسم برد.دانشگاه کلن به عنوان یکتا از هفت دانشگاه برتر آلمان شرایط تحقیقات عالی را برای دانشجویان جوان فراهم میکند. دانشگاه کلن متحد به ارائه تعلیم با کیفیت عالی و خلاقانه است و دانشجویان را برای کار های چیره دست و تحصیلات تکمیلی آماده میکند.

 

دانشگاه کلن 128 دوره کارشناسی و 138 دوره کارشناسی ارشد را در شش دانشکده خویش ارائه می کند. اکثر دوره ها به زبان آلمانی تدریس می شوند ، با این حال شمار دوره های انگلیسی زبان در این دانشگاه در حال افزایش است. دانشجویان بین الملل که میل دارند در دانشگاه کلن تحصیل کنند دوره های آمادگی زبان آلمانی برای آنها برگزار می شود. دانشگاه کلن عضو شبکه بورس ERASMUS است و دانشجویان دوره های بین الملل میتوانند با این برنامه در دانشگاه کلن تحصیل کنند.

 

دانشگاه کلن با داشتن تحقیقات جهانی یگانه از پیشروترین دانشگاه های آلمان در مقوله تحقیقاتی است. دانشگاه کلن درآمد قابل توجهی از ابتکارات تحقیقاتی خویش کسب می کند. این دانشگاه به شدت پایبند به ترقی در تحقیقات بنیادی است و میخواهد که دنیای آینده را تحت تاثیر پیمان دهد و به بحران ها و سوالهای پیچیده دنیای امروز جواب دهد. دانشگاه کلن در شش موضوع تحقیقاتی سن و تغییراتی جمعیتی، اجتماع و اقتصاد، مدل سازی سیستم های پیچیده، ادب ها و جوامع در حال تغییر، نابرابری های اجتماعی، آموزش های چند فرهنگی و علوم گیاهی تخصص دارد.

 

فارغ التحصیلان دانشگاه کلن که به پیگیری شغل هستند ، دسته متخصصین (PROFESSIONAL CENTER) و در ضمن تقسیم خدمات چیره دست دانشکده ها ، مشاوره ها و پشتیبانی هایی برای پیدا کردن شغل به انها ارائه می کند. همچنین دانشگاه کارگاه های اموزشی برای گسترش چیرگی ها های فردی برای دانشجویان فراهم می کند علاوه بر این دانشگاه کلن در حال توسعه روابط خود با مدیران صنایع و تقسیم های استخدامی شرکت های بزرگ جهانی و کمپانی های محلی است و در حال سازماندهی فرصت هایی برای ملاقات دانشجویان با مدیران صنایع در دانشکده هاست. اخیرا دانشگاه برنامه درگاه (GATEWAY) خود را راه اندازی کرده است که د به دانشجویان کمک میکنند که کار های خود را راه اندازی کنند.

 

شرایط دریافت پذیرش از دانشگاه کلن آلمان


اطلاعات مربوط به شرایط استجابت (مهارت های پیوسته با زبان و البته ضروری) را می طاقت در صفحات وب برای هر برنامه کارشناسی ارشد یافت. خواهشمندم پروا داشته باشید که این معیارها باید با مدرک کارشناسی پیشین تان تطبیق شود. این ادوار باید با “عنوان قبول شده” در متن اسناد در سررسید درخواست شما نشانه دیتا شوند. کمینه نمره مورد بیچارگی برای استعمال وابستگی به برنامه master’s دارد که برای آن تقاضا می دهید.

 

برای مدیریت بین المللی (CEMS MIM) میانگین در 2.5 است؛ برای کل برنامه های سایر 2.7 (سیستم رتبه بندی آلمان)، به جز برای آموزش و پرورش اقتصادی، سیستم های اطلاعاتی و جامعه شناسی و تحقیقات اجتماعی که در آن دست کم نمره هستی ندارد. اگر شما تحصیلات لیسانس خویش را به سرانجام نرسانده اید ولی حداقل 80٪ (70٪ برای مدیریت بین المللی) ازنمرات بایسته لازم را کسب کرده اید، می توانید درخواست کنید.

 

در مورد دوم، نمره پایانی توسط میانگین نمره نتایجی که لغایت به حال کسب کرده اید، جایگزین شده است، همانطور که توسط گردانیدن امتحان شما تایید شده است. علاوه بر معیارهای دیگر، گزینش شما به این درجه بستگی دارد، که نمیتوان آن را ارتقا داد. با این حال، اگر رتبه نهایی شما بدتر از 2.7 باشد، استجابت شما در هیچ موردی لغو نخواهد شد. این اطلاعات برای متقاضیانی است که مدرک تحصیلی دانشگاهی خود را در آلمان کسب کرده اند: برای ثبت اسم در دانشگاه کلن، شما باید یک مدرک تحصیلی دانشگاه German Allgemeine Hochschulreife Abitur یا برابر آن را دریافت کنید. درجه های کارشناسی نیز محسوب می شود.

 

در نتیجه، اگر یک دانشگاه واجد شرایط در ورودی علوم کاربردی به دست بیاورید و “Allgemeine Hochschulreife” هم ندارید، باید لیسانس خود را تمام کرده و متن ثبت شده تان را در سررسید ثبت اسم خویش اخذ کنید. تنها دانشجویانی که در سیستم مدارس آلمان تحصیل می کردند، مجاز به اثبات چیرگی های زبان انگلیسی خویش با ارائه گواهی نامه به مدرسه بودند. گواهی نامه های زبانی که به عنوان مدرک باره قبول واقع می شوند را می تاب در این وب سایت یافت. اگر مهارتهای زبان آلمانی نداشته باشید، می توانید به برنامه های ذیل تحت عنوان انگلیسی کارشناسی ارشد تقاضا بدهید:

 • مدیریت سوداگری با تخصص در گسترش شرکت، مالی یا بازاریابی
 • مدیریت بین المللی (CEMS MIM)
 • اقتصاد
 • جامعه شناسی و تحقیقات اجتماعی
 • علوم ی
 • برنامه های دو کارشناسی بزرگتر (DMP) در اداره امور اقتصادی، جمعیت شناسی و نابرابری اجتماعی، اقتصاد، پژوهش ها اروپایی و وانگهی اقتصاد و مدیریت بهداشت

هر درخواست کننده باید از راه پورتال اصلی WiSo اقدام کند. اگر درجه تحصیلی خویش را در بیرون از آلمان اتمام دادید، باید از طریق uni-assist درخواست بدهید. این یک برنامه پستی است خواهشمند است پروا داشته باشید: شما نیاز نیست اسناد خود را به دانشگاه کلن ارسال کنید.

 

رتبه و رنکینگ دانشگاه کلن آلمان


طبق وب سایت Times Higher Education ، که یکی از تارنما های معتبر رنکینگ و رتبه بندی دانشگاه های عالم است، در سال 2019 دانشگاه کلن آلمان کامیاب شده است رتبه 146 ام را بین دانشگاه های عالم و رتبه 201 را بین دانشگاه های اروپا کسب نماید. دانشگاه کلن در جدول رتبه بندی در بین دانشگاه های باسلونا و ایندیانا پیمان میگیرد. این دانشگاه در بین موسسات آموزشی و دانشگاه های مملکت خودش رتبه 15 ام را دارد و در همه دانشگاه خوب و معتبری محسوب می گردد.

 

سیستم رتبه بندی و رنکینگ Times Higher Education به اطلاعات بیش از 1250 دانشگاه در 86 کشور مختلف جهان در سال 2019 دسترسی داشته است و بر اساس سنجه ها و مولفه هایی همانند سطح تعلیم و محیط آموزشی ، تحقیقات و مقالات علمی، نشریات و کتاب ها، سطح درآمد دانشگاه، چگونگی بین المللی (دانشجویان، کارمندان و تحقیقات بین المللی)، ارجاعات علمی به مقاله های دانشگاه و موارد جزیی دیگر، موسسات اموزشی مختلف را ارزیابی و دسته بندی میکند و رتبه آن ها را در دانشگاه های عالم تعیین می کند. امتیاز دانشگاه کلن در موارد مختلف به این شکل است:

 

 • تدریس: 43.5
 • تحقیقات : 41.8
 • ارجاعات علمی به مقالات: 83.7
 • سطح درآمد: 77.9
 • روابط بین المللی : 61.3
 • امتیاز کلی: 57.3

رتبه دانشکده های گوناگون این دانشگاه در سال 2019:

 • هنر و علوم انسانی: 125 – 101
 • علوم زندگی: 125 – 101
 • سلامت و پزشکی: 150 – 126
 • تجارت و اقتصاد : 175 – 151
 • علوم فیزیکی : 400 – 301

 

 

هزینه و شهریه تحصیل در دانشگاه کلن آلمان


یکی از کلیدی ترین جنبه های برنامه ریزی برای تحصیل در کلن (University of Cologne) تامین مخارج تحصیلتان است. در ابتدای تحصیلتان باید با مسائل اداری و سازمانی زیادی دست و پنجه نرم کنید که جوانب مالی این روند برای بسیاری از دانشجویان بین المللی حائز اهمیت است. بسیاری از دانشجویان بین المللی برای تامین مخارج خود به یگانه از این موارد وابسته هستند:

 • بورسیه
 • شغل
 • وام دانشجویی

دانشگاه کلن مملکت آلمان از دانشجویان شهریه ای دریافت نمیکند و تحصیل در این دانشگاه الی حدودی مجانی است. تنها هزینه ای باید در این دانشگاه پرداخت کنید social fee است. دانشجویان می بایست هر ترمی که در این دانشگاه ثبت نام به عمل می آورند مبلغی را تحت عنوان Social Fee به دانشگاه بپردازند. این مبلغ هر ترم محاسبه می شود و اعلام می شود.


اطلاعات مهاجرت

مشخصات

 • دانلود + ادامه مطلب (منبع اصلی)
 • کلمات کلیدی: دانشگاه ,آلمان ,رتبه ,دانشجویان ,دانشکده ,برنامه ,رتبه بندی ,دوره کارشناسی ,کارشناسی ارشد ,زبان آلمانی ,کرده اید، ,times higher education ,پروا داشته باشی
 • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارشدهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

حفاظ ایران نماز پرچم و نشانه ایمان رومی زنگی تجهیزات آشپزخانه صنعتی متخصص ارتوپدی مرجع فایلهای دانشجویی، درسی؛ علمی و تحقیقاتی دنیای مسابقه بازی های جدید 2019 شهرک پاورپوینت تجربه های یک دانشجو